Cena za světelný design 2018

20.3.2018 Aktuality

Institut světelného designu letos udělí desáté ocenění za nejlepší světelný design představení v rámci České taneční platformy. O vítězi rozhodnou tři porotci: scénografka Amálie Bulandrová, světelný designér Martin Špetlík a v jejich čele Lukas Noll (DE).

 

DISKUZE

V sobotu 7. dubna od 19:00 budou mít zájemci možnost zúčastnit se diskuze se členy poroty v Divadle Ponec, na které se seznámí se závěrečným zhodnocením 24. ročníku ČTP ze strany odborníků na světelný design. Nabídne se jim tak bezprostřední náhled do procesu výběru nejlepšího světelného designu, prostor bude také k případným dotazům a připomínkám.

 

PŘEDÁNÍ CENY

Slavnostní předání skleněné trofeje z dílny Evy Novákové a věcných darů od společnosti WD LUX a Oldservis.cz proběhne během závěrečného ceremoniálu ČTP v sobotu 7. dubna 2018 od 21:00 v Divadle Ponec.

 

Lukas Noll 

Německý scénograf, kostýmní výtvarník a světelný designér, svou tvorbu orientuje zejména na operu a balet. Od roku 2002 je vedoucím scénografie v Stadttheater Giessen v Německu. Kromě této činnosti spolupracuje s národními divadly a operami po celém světe – Polsko, Estonsko, Makedonie, Dánsko či Jižní Korea. Čerstvý držitel bronzové medaile v kategorii scénografie na světové výstavě World Stage Design v Taipei (2017).