WS: Zvuk / Koncertní svícení: 8. – 10. 5. 2015

Cílem workshopu bylo vytvořit světelnou show na konkrétní skladbu ve virtuálním prostředí, její realizace v reálném prostředí a čase.

Zvuk, zvukový design, odbavování zvuku

V této teoretické přednášce se účastníci seznámili s principy zvukové a hudební dramaturgie (sound design), základními technickými zvukovými prostředky, kvalitou zvuku a co ji ovlivňuje. Závěrem se věnovali akustice – jejím principům pro práci s akustickým prostorem (umisťování reproduktorů, volba mikrofonů…).

Koncertní svícení – moving heads (inteligentní světla)

Cílem workshopu bylo vytvořit světelnou show na konkrétní skladbu ve virtuálním prostředí, její realizace v reálném prostředí a čase. Vizualizační studio umožňuje připravit celé vystoupení předem a docílit, oproti klasickému programování na „place“, mnohem dokonalejšího výsledku. Realizační tým totiž není striktně limitován časem, který je obvykle k dispozici pouze mezi stavbou scény a vlastní show. Nic se však nevyrovná osobnímu zážitku, a tak účastníci workshopu měli možnost svojí show odprezentovat v reálných podmínkách studia s konkrétním technickým materiálem.

pá: Institut umění – Divadelní ústav, Celetná 17, Praha 1

so+ne: Studio Alta, U Výstaviště 21, Praha 7 – Holešovice

Lektor: Jan Veselý / Lukáš Patzenhauer

  • Workshopy 2014/15, Workshopy